Mikołaj Łopuski / foto: GKS Katowice

W trzecim półfinałowym meczu play-off GieKSa doznała trzeciej porażki z Cracovią. Krakowianom do awansu do finału brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

Trójkolorowi od początku spotkania rzucili się do ataku, ale nie potrafili stworzyć żadnej klarownej sytuacji bramkowej. Za to goście już w pierwszej swojej akcji wykorzystali błąd obrony i objęli prowadzenie. Szybko stracona bramka dodała tylko skrzydeł gospodarzom, którzy uparcie dążyli do wyrównania. Blisko pokonania bramkarza byli m.in. Rohtla, Łopuski, Wronka, a w końcu Urbanowicz, który w 8. min. umieścił krążek w siatce. Choć w kolejnych minutach Trójkolorowi nadal przeważali ani im, ani rywalom nie udało się już zdobyć gola i po 20. min. było 1:1.

Druga tercja zaczęła się od wielkie przewagi GKS-u i wydawało się, że bramka będzie tylko kwestią czasu. W 25. min. na ławkę kar powędrował jednak Bepierszcz i… osłabieni krakowianie najpierw wyszli na prowadzenie, a chwilę później prowadzili już 3:1.

Te dwie bramki okazały się kluczowe dla całego spotkania. Choć katowiczanie robili wszystko, żeby wyrównać, świetnie w bramce gości spisywał się Kopriva, który dał się pokonać jeszcze tylko raz na niecałe cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Ostatecznie przyjezdni wygrali więc 3:2 i półfinale play-off prowadzą już z GieKSą 3:0.

TAURON KH GKS Katowice- Comarch Cracovia 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

0:1 Kamil Kalinowski 3:45
1:1 Maciej Urbanowicz (Bartosz Fraszko, Maris Jass) 8:20
1:2 Maciej Kruczek (Adam Domogała, Paweł Zygmunt) 26:05 4/5
1:3 Mateusz Bepierszcz 27:09
2:3 Tomasz Malasiński (Mikołaj Łopuski, Grzegorz Pasiut) 56:11 5/4

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Devecka, Cakajik, Jaszyn, Rohtla, Laakkonen – Jyrkkio, Jass, Łopuski, Pasiut, Wronka – Tomasik, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz – Tuhkanen, Krężołek, Malasiński, Sawicki, Strzyżowski.

Comarch Cracovia: Kopriva (Kowalówka) – Kruczek, Charnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Bychawski, Jezek, Svec, Domogała, Trvdoń – Brynkus, Gajor, Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt