Damian M. / fot. Policja
Reklama

Katowiccy „łowcy głów” w ciągu kilkunastu dni odnaleźli mężczyznę podejrzewanego o handel ludźmi. Ukrywał się dwa lata. Poszukiwany mężczyzna w sumie dwa lata unikał przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Ukrywał się na terenie Niemiec.

Zaledwie po kilkunastu dniach od przejęcia sprawy „łowcy głów” namierzyli poszukiwanego 31-letniego mieszkańca Bytomia. Policjanci z Katowic odnaleźli mężczyznę poszukiwanego w związku z handlem ludźmi w Niemczech. Damian M. został zatrzymany w Duisburgu.

Reklama

„Łowcy głów” sprawę poszukiwanego mieszkańca Bytomia przejęli w listopadzie 2018.

– Za mężczyzną został wydany list gończy przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie za handel ludźmi. Wydany został za nim również Europejski Nakaz Aresztowania – informuje śląska policja.

Zaledwie kilkanaście dni zajęło policjantom ustalenie, że od 2 lat Damian M. ukrywa się w Niemczech. Za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy KGP niezwłocznie poinformowano o tym stronę niemiecką. Stróże prawa z Niemiec, po otrzymaniu szczegółowych informacji od strony Polskiej, zatrzymali poszukiwanego w grudniu 2018 r. w zachodniej części Niemiec w mieście Duiburg.

13 marca 2019 roku policja niemiecka przekazała poszukiwanego polskim policjantom. Damian M. obecnie przebywa w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.