Urząd Miata Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Siedziby rad jednostek pomocniczych (tzw. rad dzielnic) znajdują się w przeróżnych obiektach. Jednak część z nich nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dotyczy to w szczególności siedzib rad we wschodnich dzielnicach Katowic. Radny miejski Dawid Durał chce interwencji władz w tej sprawie.

Chodzi o siedziby rad jednostek pomocniczych okręgu wschodniego, który obejmuje Dąbrówkę Małą, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec i Murcki. Radny miejski Dawid Durał (KO) stwierdził w swojej interpelacji, wystosowanej do Marina Krupy na początku marca br., że siedziby tych rad w większości nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Radny wskazał, że – zgodnie ze statutami jednostek – celem działania danej jednostki jest „tworzenie warunków dla pełnego uczestnictwa mieszkańców w rozpatrywaniu istotnych spraw związanych z bieżącymi problemami Jednostki”.

– W odpowiedzi na moje interpelacje podaje się, że miasto dokłada wszelkich starań w tym zakresie. Jeżeli zgodnie ze statutem RJP, osoba niepełnosprawna nie ma dostępu do pomieszczeń rad, nie możemy mówić o otwartym i przystępnym samorządzie oraz o tym, że miasto dokłada wszelkich starań, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym korzystanie z obiektów miejskich oraz uczestnictwa w życiu samorządu lokalnego – napisał w swojej interpelacji Dawid Durał.

Reklama

Radny chce podjęcia natychmiastowych działań przez władze miasta, by obiekty, w których znajdują się siedziby rad jednostek pomocniczych, dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.