Stadion Śląski pokonał PGE Narodowy i Arenę Gliwice, otrzymał nagrodę Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018 w kategorii Obiekt Sportowy. Nagrody wręczano w Centrum Olimpijskim w Warszawie w trakcie XV Gali Sportu i Biznesu.

Nagrody Biznesu Sportowego DEMES to najbardziej prestiżowe wyróżnienia w branży marketingu sportowego w Polsce, które przyznane zostały w 14 kategoriach.
Stadion Śląski został nagrodzony w kategorii Obiekt Sportowy, rywalizując w finałowej trójce ze stadionem PGE Narodowym w Warszawie oraz Areną Gliwice.

– Wyróżnienie dla Stadionu Śląskiego to dowód, jak wielkim potencjałem w kontekście sportu dysponujemy w województwie śląskim. Ze swojej strony deklaruję, że ten potencjał jak najlepiej wykorzystamy – mówi Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego/ – Już w tym roku na śląskiej arenie odbędą się dwie największe imprezy lekkoatletyczne w Polsce. Stadion będzie gościł także wielką imprezę żużlową, staramy się również o mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w 2024 roku. Co ważne, nie chcemy zamykać tego obiektu tylko dla zawodowych sportowców, jest on także dostępny dla amatorów sportu, czego dowodem jest ostatni Bieg Wiosny w Parku Śląskim, w czasie którego biegacze finiszowali właśnie na bieżni Stadionu Śląskiego – dodaje.

– Udowodniliśmy, że w województwie śląskim możemy robić wspaniałe imprezy na najlepszym obiekcie sportowym – dodaje Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Reklama

Przy ocenie nominowanych oiektów kapituła brała pod uwagę takie kryteria jak: wielofunkcyjność obiektu, atrakcyjność organizowanych wydarzeń, bezpieczeństwo uczestników i efektywne zarządzanie obiektem.

– Dla kapituły ważne było, by docenić obiekt, który cechuje się ponadprzeciętnym bezpieczeństwem, funkcjonalnością i jest znakomicie zarządzany. Ważne było również to, czy jest on pewnego rodzaju sercem społeczności, dla której został stworzony – tłumaczy Sebastian Bykowski, członek kapituły statuetek DEMES.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Stadion Śląski nawiązał do swojej niepowtarzalnej historii. Odbyły się na nim wielkie wydarzenia piłkarskie, żużlowe, lekkoatletyczne i kolarskie, które kiedyś gościły na chorzowskim obiekcie i stanowiły o jego sławie i wielkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.