Mikołaj Łopuski / foto: GKS Katowice

GieKSa przegrała w pierwszym półfinałowym meczu play-off z Cracovią 2:3, choć po golach Devecki i Fraszki prowadziła już 2:0. Kolejny mecz w czwartek w Krakowie.

Do składu GieKSy wrócił kontuzjowany przez ostatnie kilka tygodni Dusan Devecka. Właśnie ten zawodnik wyprowadził katowiczan na prowadzenie w 27. min., po mocnym strzale z niebieskiej linii, wykorzystując grę w przewadze 5:3. Kilka minut później było już 2:0, a bramkę zdobył Fraszko po niesamowitej akcji Wronki. Niestety w końcówce drugiej tercji przyjezdni wykorzystali karę Urbanowicza i zdobyli kontaktowego gola.

Trzecia tercja była w wykonaniu Trójkolorowych bardzo słabo. Przez całe 20. min. praktycznie nie stworzyli żadnej groźniejszej akcji pod bramką rywali, którzy grali w tej części gry znacznie lepiej i już w 42. min. wyrównali losy meczu. W 52. min. po fatalnej postawie obrońców Kapica wyprowadził gości na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca i tym samym wygrali pierwszy półfinałowy pojedynek. Kolejny mecz odbędzie się w czwartek w Krakowie.

TAURON KH GKS Katowice – Comarch Cracovia 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

1:0 Dusan Devecka (Martin Cakajik, Patryk Wronka) 26:29 5/4
2:0 Bartosz Fraszko (Patryk Wronka, Grzegorz Pasiut) 30:41
2:1 Mateusz Bepierszcz (Stepan Csamango, Michal Vachovec) 37:26 5/4
2:2 Marek Trvdon (Ales Jezek) 41:18
2:3 Damian Kapica (Pavel Charnaok) 51:23

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Jyrkkio, Tuhkanen, Malasiński, Rohtla, Laakkonen – Devecka, Cakajik, Fraszko, Pasiut, Wronka – Tomasik, Wanacki, Łopuski, Starzyński, Urbanowicz – Jass, Skokan, Yashin, Sawicki, Strzyżowski.

Comarch Cracovia: Kopriva (Łuba) – Kruczek, Charnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Jachym, Jezek, Svec, Domogała, Trvdon – Bychawski, Gajor, Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt.