Zatrzymany / fot. Policja

Włamywacz z Katowic miał pecha. Policjant rozpoznał go na nagraniu z monitoringu. Jak się okazało 43-latek ma znacznie więcej na sumieniu. Znaleziono u niego m.in. narkotyki i rzeczy pochodzące z kradzieży – m.in. samochód. W sumie mieszkaniec Katowic usłyszał 14 zarzutów.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Katowicach pracowali nad sprawą włamania do sklepu przy ulicy Adamskiego. Podczas czynności zabezpieczyli również monitoring, na którym został zarejestrowany wizerunek sprawcy.

– Trafił on do wszystkich katowickich policjantów, również do dzielnicowych, którzy mają znakomite rozpoznanie w terenie i znają mieszkańców swoich podległych terenów. I w tym przypadku taką to znajomością wykazał się dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Katowicach. Na nagraniu rozpoznał mieszkańca swojego rejonu służbowego. Przekazał swoje spostrzeżenia policjantom z wydziału kryminalnego. W poniedziałek dzielnicowy wspólnie z kryminalnymi zapukali do drzwi 43-latka – informuje Aneta Orman z katowickiej policji.

Reklama

W jego mieszkaniu oraz piwnicy znaleziono m.in. telefony, radioodtwarzacze, warnik oraz kluczyki od samochodu marki Opel. Policjanci szybko ustalili, że kluczyki należą do Opla Zafiry zaparkowanego w pobliżu, jak się okazało ukradł je z terenu Katowic kilka dni wcześniej.

– W mieszkaniu znaleziono również narkotyki. Kryminalni zabezpieczyli 70 tabletek extazy oraz amfetaminę, z której można przygotować blisko 80 działek dilerskich – wylicza policja.

43-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany samochód wrócił już do właściciela. Mężczyzna ma na swoim koncie nie tylko włamanie do sklepu, posiadanie narkotyków oraz kradzież samochodu. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna w okresie od 31 stycznia do 4 marca br. dopuścił się 10 kradzieży z włamaniem do samochodów. Usłyszał w sumie 14 zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.