Kamery na mundurach / fot. Policja

Policjanci z Katowic sami siebie nagrywają. Zostali wyposażeni w 177 kamer. Od wczoraj policjanci ruchu drogowego, także prewencji pełnią służbę wyposażeni w osobisty monitoringu. Urządzenia rejestrują interwencje podejmowane przez mundurowych.

– Kamery będą zawieszone na mundurach funkcjonariuszy i będą rejestrować podejmowane przez nich interwencje. Urządzenie nagrywa nie tylko obraz, ale również dźwięk. Policjant nie ma możliwości kasowania lub edytowania nagrania – informuje Aneta Orman z katowickiej policji. – Po zakończeniu służby kamera trafia do specjalnej stacji dokującej, która automatycznie archiwizuje zarejestrowane dane i ładuje kamery. Wszyscy funkcjonariusze, którzy otrzymali kamery, jako indywidualne wyposażenie, przeszli odpowiednie szkolenie – dodaje.

Głównym celem wykorzystywania kamer jest transparentność policyjnych działań oraz ochrona obywateli, ale także ochrona prawna interweniujących policjantów. Nowoczesne kamery osobiste zostały zakupione przez Komendę Główną Policji.

Kamery na mundurach / fot. Policja

1 Komentarz

  1. byle tylko nie “przestawały działać” w sytuacjach niewygodnych dla funkcjonariuszy, jak to ma zwykle miejsce…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.