Sprawcy wandalizmu w Panewnikach w rękach katowickich policjantów. O akcie wandalizmu poinformowała pierwsza Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Katowicach Panewnikach. Policja następnie opublikowała dwa nagrania z wizerunkami sprawców.  We wtorek, po kolejnej publikacji nagrania z monitoringu, poszukiwani zostali rozpoznani przez rodzinę. Cała trójka zgłosiła się na komisariat. Dwaj 16-latkowie i ich rówieśniczka zostali już przesłuchani.

Na figurze Jezusa namalowano męskie przyrodzenie, pojawił się też napis “Ave Satan”. Obecnie kaplice zostały już doprowadzone do porządku.

– Sprawcy farbą namalowali napisy, symbole i rysunki na 5 stacjach drogi krzyżowej. Kryminalni na miejscu wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Zabezpieczyli również nagrania z monitoringu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w piątek 22 lutego br. pomiędzy godziną 19.00 a 20.00 – informowała kilka dni temu Aneta Orman z katowickiej policji.

Reklama

Trójka młodych ludzi została przesłuchana jako tzw. nieletni sprawcy czynu karalnego. Nastolatkowie usłyszeli już zarzuty obrazy uczuć religijnych, dewastacji obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury, zniszczenia mienia oraz publicznego propagowania ustroju faszystowskiego.

O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.