foto; GKS Katowice

GKS Katowice pokonał w siódmym meczy play-off Unię Oświęcim i awansował do półfinału Mistrzostw Polski.

Od początku pierwszej tercji na lodzie trwała wyrównana walka, ale to katowiczanie stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywali. Blisko pokonania Fikrta byli szczególnie Fraszko i Malasiński, ale oświęcimski bramkarz w obu sytuacjach wykazał się świetnym refleksem. Prowadzenie dla GieKSy padło w 11. min., kiedy na ławce kar przesiadywał jeden z zawodników gości. Krążek w siatce umieścił Malasiński, który otrzymał bardzo dobre podanie od Laakkonena. Od tego momentu gospodarze zaczęli dominować, co przypieczętowali drugą bramką, strzeloną przez Rothlę.

W drugiej odsłonie nadal przeważali podopieczni trenera Toma Coolena, którzy jednak długo nie potrafili znaleźć sposobu na Fikrta. Sztuka ta udała się w końcu w 32. min. Patrykowi Wronce, który podwyższył wynik na 3:0. Niestety kilkadziesiąt sekund później Lindskouga zaskoczył Tabacek i po 40. min. było 3:1.

Reklama

Przez większą część trzeciej tercji katowiczanie umiejętnie się bronili i nie pozwalali Unii na groźniejsze ataki. Czym bliżej było jednak ostatniego gwizdka sędziego, tym oświęcimianie stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramkę gospodarzy. Na szczęście Lindskoug zagrał swoje najlepsze spotkanie w play-off i pewnie wyłapywał wszystkie strzały lecące w jego stronę. W końcówce oświęcimianie złapali dwie kary i było już wiadomo, że nic nie jest w stanie odebrać GieKSie awansu do półfinału.

TAURON KH GKS Katowice – Unia Oświęcim 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

1:0 Tomasz Malasiński (Janne Laakkonen) 10:13 5/4

2:0 Jesse Rohtla (Janne Laakkonen, Mikołaj Łopuski) 16:36

3:0 Patryk Wronka (Niko Tuhkanen) 31:14

3:1 Peter Tabacek (Sebastian Kowalówka) 32:13

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen – Jass, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Wronka – Tomasik, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Yashin – Krężołek, Skokan, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski.

Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) – Vehmanen, Saur, Tabacek, Kiiholma, Themar – Bezuska, Kowalówka A., Adamus, Trandin, Przygodzki – Paszek, Maciejewski, Malicki, Danecek, Kowalówka S. – Noworyta, Wanat, Gruszka, Prusak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.