GieKSa przegrywała z Unią Oświęcim po pierwszej tercji 0:1. Potem jednak katowiczanie dominowali na lodzie i ostatecznie wygrali 4:2. Po sześciu meczach w ćwierćfinale play-off jest więc 3:3. Decydujący mecz odbędzie się we wtorek w Satelicie.

W pierwszych 20. min. przewagę na lodzie posiadali katowiczanie, ale to Unia stwarzała więcej zagrożeń pod bramką rywala. Jedyny gol w tej części gry strzelił w 5. min. Przygodzki, który wykorzystał grę gospodarzy w przewadze.

Druga odsłona zaczęła się świetnie dla przyjezdnych, bo już w 32. sekundzie najlepszy dzisiaj zawodnik GieKSy Maciej Urbanowicz wyrównał wynik spotkania. Podopieczni trenera Toma Coolena poszli za ciosem i zdobyli w tej tercji jeszcze dwie bramki, których autorami byli Wronka i Pasiut.

W trzeciej tercji goście umiejętnie się bronili i czyhali na kontrataki. Po jednym z nich Urbanowicz idealnie obsłużył Starzyńskiego, który czwarty raz pokonał Fikrta. Unia odpowiedziała jeszcze jednym trafieniem Trandina, który wykorzystał fatalny błąd obrony, ale Lindskoug nie dał się już więcej zaskoczyć i pojedynek skończył się zasłużonym zwycięstwem katowiczan 4:2.

Po sześciu meczach w ćwierćfinale play-off jest więc 3:3. Decydujący mecz odbędzie się we wtorek w Satelicie.

Unia Oświęcim – TAURON KH GKS Katowice 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

1:0 Martin Przygodzki (Sebastian Kowalówka, Alexei Trandin) 5:07 5/4
1:1 Maciej Urbanowicz (Niko Tuhkanen) 20:32
1:2 Patryk Wronka 25:32
1:3 Grzegorz Pasiut (Maciej Urbanowicz) 38:09
1:4 Filip Starzyński (Maciej Urbanowicz, Mikołaj Łopuski) 51:49
2:4 Alexei Trandin 54:01

Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) – Saur, Vehmanen, Themar, Kiiholma, Tabacek – Bezuska, A. Kowalówka, Przygodzki, Trandin, Adamus – Paszek, Maciejewski, Gruszka, Wanat, Malicki – Noworyta, Prusak, S. Kowalówka, Danecek.

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen – Jass, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Wronka – Tomasik, Wanacki, Fraszko, Starzyński, Yashin – Krężołek, Skokan, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski.