Wiceprezydent Mariusz Skiba w trakcie Komisji Infrastruktury i Środowiska. Pierwszy od lewej / fot. InfoKatowice.pl

Hala, która ma zatrzymać odór w Katowicach powstanie – zapewnia wiceprezydent Mariusz Skiba. Z wiceprezydentem Katowic rozmawialiśmy na środowej Komisji Infrastruktury i Środowiska. Mariusz Skiba zapewnił nas, a wcześniej mieszkańców, że miasto zamierza zrealizować inwestycję za niespełna 20 mln zł.


Posłuchajcie rozmowy z wiceprezydentem Mariuszem Skibą:


Hala w zakładzie MPGK przy ulicy Milowickiej była zapowiadana przez miasto, ale tego samego dnia prezes MPGK mówił, że nie powstanie. Ma uszczelnić proces dojrzewania kompostu, a co za tym idzie zatrzymać odór, który z tego powodu powstaje. Zapachu mają dość mieszkańcy kilku dzielnic Katowic oraz Sosnowca, Czeladzie i Siemianowic Śląskich.

Reklama

– Pewne procedury są dłuższe niż nam to się wydaje na początku. Chcemy się jak najlepiej tutaj jako władze miasta w tym zakresie sprawdzać i liczymy na to, że ta inwestycja zostanie zrealizowana tak szybko jak się da – powiedział wiceprezydent.

– Na pewno będzie hala, która pozwoli odsunąć podejrzenia od miasta Katowice – stwierdził Mariusz Skiba.

Zapytaliśmy wiceprezydenta również o finansowanie i konkretny przedział czasowy, w którym hala miałaby być zrealizowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.