Skrzyżowanie ulic Katowickiej i Wiązowej
Reklama

Będzie przebudowa skrzyżowania ulic Katowickiej i Wiązowej. Władze Katowic poinformowały, że zamierzają przebudować skrzyżowanie ulic Katowickiej i Wiązowej w Bogucicach. Ma to związek z planowanym przedłużeniem ulicy T. Dobrowolskiego na północ, właśnie do tego skrzyżowania. Do wyboru są dwa warianty – skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną lub rondo.

Całe postępowanie nosi nazwę „Przebudowa skrzyżowania ulic Katowickiej, Wiązowej i planowanego przedłużenia ul. Dobrowolskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Układ komunikacyjny dla terenu budowy Nowego Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach”.

Reklama

Według władz miasta ta inwestycja ma na celu „poprawę bezpieczeństwa i sprawności ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Wiązowej i planowanego przedłużenia ul. Dobrowolskiego”. Chodzi o wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania tego skrzyżowania. Do wyboru są dwa warianty: wariant I – skrzyżowanie skanalizowane z sygnalizacją świetlną, wariant II – skrzyżowanie w formie ronda.

Urzędnicy chcą rozpocząć opracowanie dokumentacji projektowej już w bieżącym roku. Sama przebudowa skrzyżowania miałaby zostać wykonana w 2020 roku. Wszyscy mieszkańcy Katowic mogą wypowiedzieć się w tej sprawie na Platformie Konsultacji Społecznych do 14 marca br. (link).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.