Zdjęcie z tragicznej wyprawy w Tatry w 2003 roku / fot. Michał Kasperczyk album własny
Reklama

Zebrano pieniądze na zadośćuczynienie za śmierć synów. Pomogli mieszkańcy Katowic. Miało być najpierw 140 tys. zł, ale z odsetkami zrobiło się 168 tys. zł. Zebrano pieniądze na zadośćuczynienie, które emerytowany nauczyciel geografii Mirosław Sz. musi zapłacić ojcu dwóch uczniów, którzy zginęli w 2003 w trakcie tragicznej wyprawy w góry. 

W 2006 nauczyciel został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Został uznany winnym sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób. W sumie w Tatrach wtedy życie straciło 8 osób – w tym jeden opiekun, reszta to byli uczniowie tyskiego liceum.

Reklama

Na początku lutego tego roku, sąd skazał Mirosława Sz. na wypłatę zadośćuczynienia ojcu dwóch uczniów, którzy wtedy zginęli.

– To wspaniały człowiek, kochający góry i chętny do pomocy każdemu. Świetny nauczyciel z pasją, którą zarażał młodych ludzi – pisała organizatorka na portalu Zrzutka.pl. – Zwracamy się do ludzi dobrej woli, których poruszyła ta historia. Pomóżmy zebrać nauczycielowi zasądzoną kwotę – dodała. Ostatecznie się udało.

W sumie dokonano ponad 3,1 tys. wpłat. Pieniądze przekazywali też mieszkańcy Katowic.

Zrzutkę znajdziecie tutaj.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.