Policja szuka wandali, którzy zdewastowali kaplice w Panewnikach. O sprawie pisaliśmy kilka dni temu, o akcie wandalizmu poinformowała wtedy Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Katowicach Panewnikach.

Prawdopodobnych sprawców uchwyciły kamery monitoringu.

– Sprawcy farbą namalowali napisy, symbole i rysunki na 5 stacjach drogi krzyżowej. Kryminalni na miejscu wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Zabezpieczyli również nagrania z monitoringu, który teraz jest analizowany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w piątek 22 lutego br. pomiędzy godziną 19.00 a 20.00 – informuje katowicka policja.

Reklama

Na figurze Jezusa pojawił się malunek przypominający męskie genitalia, zaraz za nim napis „Ave Satan”. Na innej figurze również namalowano farbą przyrodzenie.

Obecnie policjanci ustalają świadków zdarzenia oraz  tożsamość sprawców. Zabezpieczają i analizują również zapisy monitoringu.

Wszystkie osoby mające jakąkolwiek informację mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, lub osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami z Katowic pod nr tel. 32 200 2555 lub emailem  ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl. Mundurowi gwarantują anonimowość.

Sprawcom za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury,  grozi do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.