Marcin Krupa prezydent Katowic wraz z zastępcami Waldemarem Bojarunem i Mariuszem Skibą / fot. Erdem YILDIZ

Marcin Krupa dołączył do rady nadzorczej Kolei Śląskich. Marcin Krupa, prezydent Katowic został powołany przez marszałka Jakuba Chełstowskiego do rady nadzorczej Kolei Śląskich.

Z naszych informacji wynika, że powołanie Krupy nastąpiło dzisiaj. Przypomnijmy, na terenie miasta Katowice powstają centra przesiadkowe – w tym otwarte już na Ligocie, które ma docelowo zachęcać kierowców do przesiadania się z samochodów na kolej.

O powołanie Marcina Krupy do rady nadzorczej Kolei Śląskich zapytaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim. Poniżej oświadczenie, które otrzymaliśmy:

Reklama

Obecność w radzie nadzorczej Kolei Śląskich przedstawicieli kluczowego miasta w aglomeracji bezsprzecznie przyczyni się do lepszego funkcjonowania spółki. Najważniejsze jest jednak to, że Prezydent Marcin Krupa doskonale zna się na tematyce transportu. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie zarówno jako naukowiec i nauczyciel akademicki, jak i praktyk – zasiada w zarządzie KZK GOP,  jako prezydent Katowic realizuje w mieście szereg inwestycji z bardzo wysokim poziomem absorbcji środków zewnętrznych. Poza wszystkim, prezydent Marcin Krupa to samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem a także dużą wiedzą ekspercką.

Potwierdzeniem kompetencji prezydenta Krupy są następujące fakty:  

1) Marcin Krupa to absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. W 2005 roku obronił pracę doktorską z dziedziny Budowy i Eksploatacji Maszyn, a następnie pracował jako adiunkt na tej samej uczelni, autor artykułów naukowych w tematyce transportu.

2) Jako wiceprezydent w latach 2010-2014  odpowiadał za transport w mieście,

3) W latach2015-2018r – wiceprzewodniczący KZK GOP,

4) jako prezydent Katowic w latach 2014 – 2018r rozpoczął w wielu obszarach komunikacyjną rewolucję w mieście. Katowice są liderem jeśli chodzi o liczbę działań związanych z rozwojem transportu a także środków przeznaczonych na ten cel – łącznie ponad 700 mln zł z czego  ponad 500 mln pozyskanych z funduszy zewnętrznych. Miasto podjęło się budowy 3 węzłów przesiadkowych typu park and ride (1 gotowy), przebudowy dwóch kluczowych węzłów na DK 81, zakupiło 90 nowych autobusów. Wkrótce na ulice stolicy regionu wyjadą nowe autobusy elektryczne, miasto posiada także największą w województwie sieć rowerów miejskich.

6) Prezydent Krupa reprezentuje Miasto Katowice – jako jeden z właścicieli spółki Tramwaje Śląskie w ramach walnych zgromadzeń akcjonariuszy”

Na początku zeszłego roku informowaliśmy, że prezydent Katowic został Przewodniczącym Rady Nadzorczej Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o. – spółki należącej do miasta Katowice. Na chwilę obecną czekamy na odpowiedź, czy zrezygnował z pracy w tej spółce.

Aktualizacja: Jak się dowiedzieliśmy w katowickim magistracie, prezydent Katowic zrezygnował z pracy w radzie nadzorczej KIWK-i.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.