GKS po raz drugi uległ w Oświęcimiu z Unią. Złotego gola dla gospodarzy zdobył w dogrywce Bezuska.

Pierwsza tercja meczu przyniosła wiele emocji. Już na początku oświęcimianie trafili w poprzeczkę. W 5. min. katowiczanie umieścili krążek w siatce, ale sędziowie odgwizdali spalonego w polu bramkowym. Decydujące o losach tej części okazało się 80 sekund pomiędzy 7 i 8 minutą, kiedy obie  drużyny grały po czterech zawodników w polu. W tym czasie Unia zdobyła dwie bramki, a Lindskouga pokonali kolejno Bezuska i Danecek. Szczególnie pierwszego gola może na swoje konto zapisać katowicki golkiper. W 18. min. kontaktową bramkę zdobył Pasiut, wykorzystując grę w przewadze. W końcówce gospodarze trafili jeszcze w słupek i po 20 minutach było 2:1.

Na początku drugiej odsłony sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomasik. Co nie udało się gościom w 34. min. powiodło się Unii, która ponownie objęła dwubramkowe prowadzenie. W odpowiedzi sam przed bramkarzem znalazł się Wronka, ale jego strzał wybronił Fikrt. Ostatnie kilkanaście minut to wręcz huraganowe ataki przyjezdnych, którzy stworzyli w tym czasie mnóstwo sytuacji podbramkowych, długo jednak nie umieli znaleźć sposobu na fantastycznie broniącego Fikrta. Ostatecznie na 19 sekund przed końcowym gwizdkiem gumę w siatce umieścił Laakkonen i na tablicy świetlnej pojawilł się wynik 3:2.

Trzecia tercja rozpoczęła się dobrze dla Trójkolorowych, którzy już w 34 min. doprowadzili do wyrównania. Zdobywcą gola został Starzyński, który wykorzystał świetne podanie Jashina. Później przewagę na lodzie nadal posiadali podopieczni trenera Toma Coolena, żadnej z drużyn nie udało się jednak rozstrzygnąć losów pojedynku. O zwycięstwie zadecydowała więc dogrywka, w której złotą bramkę dla oświęcimian zdobył ponownie Bezuska. Po czterech meczach GieKSa remisuje więc z Unią 2:2.

Kolejne spotkanie już w najbliższą środę o 18.30 w Satelicie.

Unia Oświęcim – TAURON KH GKS Katowice 4:3d.(2:1, 1:1, 0:1, 1:0d.)

1:0 Peter Bezuska 6:35
2:0 Jan Danecek (Iiro Vehmanen, Sebastian Kowalówka) 7:47
2:1 Grzegorz Pasiut (Tomasz Malasiński, Patryk Wronka) 17:41 5/4
3:1 Dawid Maciejewski (Dariusz Gruszka) 23:33
3:2 Janne Laakkonen (Jesse Rohtla, Niko Tuhkanen) 39:41
3:3 Filip Starzyński (Oleg Yashin, Jesse Jyrkkio) 43:13
4:3 Peter Bezuska 74:31

Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) – Vehmanen, Saur, Tabacek, Kiilholma, Themar – Bezuska, Konig, Adamus, Trandin, Przygodzki – S. Kowalówka, Maciejewski, Piotrowicz, Danecek, A. Kowalówka – Noworyta, Paszek, Malicki, Wanat, Gruszka.

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen – Jass, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Wronka – Tomasik, Skokan, Fraszko, Starzyński, Yashin – Krężołek, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski.