Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Chodzi o teren po wyburzonych w 2014 roku budynkach przy ul. Strzelców Bytomskich, w samym środku dzielnicy, niedaleko kościoła. Działka jest prywatna, a mieszkańcy boją się, że powstanie tu coś, co może być uciążliwe dla okolicy. W związku z tym od dawna proszą o uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu. Interpelację w tej sprawie złożył też miejski radny.

Wielokrotnie do władz Katowic wnioskowano o przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, położonego w centrum dzielnicy Dąbrówka Mała. To teren po wyburzonych w 2014 roku tzw. pańskich domkach, czyli wielorodzinnych budynkach mieszkalnych przy ul. Strzelców Bytomskich 3, 5, 7, 9. O uchwalenie planu wielokrotnie wnioskowały m.in. Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała (tzw. rada dzielnicy), grupa „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca.

Reklama

Interpelację w tej sprawie złożył też miejski radny Dawid Durał, który wskazał, że obecnie pusty teren może zostać zagospodarowany przez prywatnego właściciela na wiele sposób, a w opinii mieszkańców konieczne jest przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.

Warto zadbać o to, by władze Katowic miały wpływ na to, co może tu powstać. Ten rejon Dąbrówki Małej to głównie stara zabudowa. Dobrze byłoby, aby na omawianym terenie nie powstały gmachy, które będą psuły estetykę dzielnicy, będą uciążliwe dla sąsiedztwa lub spowodują inne niepotrzebne konflikty społeczne. Aby temu zaradzić warto już teraz przystąpić do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – napisał w swojej interpelacji radny Durał.

Radny nie otrzymał jeszcze odpowiedzi na swoją interpelację. Z kolei Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała poinformowała, że otrzymała pismo od władz Katowic, iż wniosek uznano za zasadny, zarejestrowano go, ale obecnie trwają prace nad innymi planami. To w pierwszej kolejności prace nad nimi muszą zostać zakończone, a dopiero po nich będą rozpatrywane wnioski o uchwalenie planu dla terenów w Dąbrówce Małej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.