Designerskie ogródki przy szalecie / fot. UM Katowice

Fatum „designerskich ogródków”. Rzeczywistość nie chce żeby powstały. Do przetargu ogłoszonego przez katowicki magistrat nie wpłynęła żadna oferta.

Przypomnijmy, zgodnie z szacunkami miasta – projekt, następnie jego poprawa i w końcu budowa mają w sumie kosztować ponad milion złotych. O ile projekt miasto ma, to ciągle brakuje firmy, która podjęłaby się budowy wiat przy pawilonie C4 na Rynku. To tam mieści się obiekt gastronomiczny i szalet. Urzędnicy budowę oszacowali na kwotę 772 tys. zł (netto). Brutto to ponad 949 tys. zł.

Zgodnie z planami miasta miała powstać zadaszona konstrukcji stalowej na planie prostokąta (zadaszenie zachodnie – od strony Skarbka o wymiarach 17,4×7,2m oraz zadaszenie wschodnie – od strony Teatru Śląskiego – o wymiarach 12,0m x 7,2m).

– Cechą charakterystyczną jest rzeźbiarska, lekka forma i lustrzany spód. Refleksyjny materiał będzie nawiązywał bezpośrednio do przeszklenia elewacji pawilonu restauracyjnego oraz odbijał otaczający ruch na płycie rynku. Dynamiki formie dodają przełamania prostokąta wyznaczone przez ich przekątne. Konstrukcja dachu wsparta będzie na nielicznych smukłych słupach – poinformowali urzędnicy.

Reklama

Urzędnicy próbowali już w zeszłym roku wykonać inwestycję, wtedy też nie było chętnych do budowy wiat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.