Dzisiaj w Galerii Katowickiej bezpłatne przedstawienia teatralne dla dzieci, które ferie spędzają w mieście. Do wyboru będą w sumie aż trzy przedstawienia, na wszystkie wstęp jest bezpłatny.

Wszystkie spektakle będą prezentowane na scenie w Galerii na poziomie +2.  Przedstawienia odegrają aktorzy ze śląskich scen teatralnych.

Teatralny poniedziałek w Galerii Katowickiej rozpocznie się przedstawieniem pt. „Fabryka zabawek”. Musicalowa bajka opowiada historię magicznej pracowni i rzemieślnika Stanisława, który tworzy zabawki dla dzieci. To właśnie w jego warsztacie powstają lalki, misie, pajacyki i kolejki, które… nocą ożywają. Co wydarzy się w pracowni? Kto okaże się czarnym charakterem? Na te pytania dzieci znajdą odpowiedź podczas spektaklu, który rozpocznie się o godz. 10:00.

Reklama

Kolejne przedstawienie – „Kryształowa Królowa Śniegu” – to przygotowana na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena – muzyczna opowieść o Kaju, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Jego opuszczona i zmartwiona siostra rozpoczyna poszukiwania, podczas których napotyka na wiele niebezpieczeństw… O tym, jak zakończy się ta historia, będzie można przekonać się o godz.14:00 na Scenie w Galerii.

Ostatnią z przewidzianych teatralnych atrakcji będą perypetie zabawnego koziołka, czyli „Koziołek Matołek i jego przygody”. Na sztukę, opartą na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza, Galeria zaprasza dzieci o godz. 18:00. Wraz z głównym bohaterem najmłodsi zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki oraz poznają afrykańskie piosenki.

Wszystkie spektakle, organizowane w Galerii Katowickiej w ramach Bajkowych Ferii w Mieście, są bezpłatne i trwają około 1 godziny. Galeria zaprasza na nie dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne (do 10 roku życia). Na wszystkich chętnych czeka około 170 komfortowych, siedzących miejsc na każdym z przedstawień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.