Wojska Obrony Terytorialnej Szkolenie podstawowe / 13 Slaska Brygada Obrony Terytorialnej / Fot. Irek Dorozanski
Reklama

13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej poszukuje pielęgniarek i ratowników medycznych. Kusi rozwojem zawodowym, dzięki specjalnemu programowi WOT dla pracowników służby medycznej.

Pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy wstąpią do WOT mogą rozwijać się zawodowo poprzez uczestnictwo w bezpłatnych kursach i szkoleniach specjalistycznych, dofinansowanie kosztów kształcenia podyplomowego oraz m.in.: szkolenia specjalizacyjne, kursy kwalifikacyjne, kursy specjalistyczne, kursy dokształcające, dofinansowanie lub zwrot kosztów studiów.

Reklama

– Mamy świadomość jak cenną wiedzę i doświadczenie będzie wnosił do naszej formacji każdy pracownik służby medycznej dlatego chcemy tym osobom dać szansę dodatkowego rozwoju zawodowego – powiedział płk Tomasz Białas, dowódca 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przypomnijmy, że misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Formacja ma charakter lekkiej piechoty, a niemal co szósty z żołnierzy ma specjalność związaną z medycyną. Docelowo służbę w WOT będzie mogło pełnić ok. 4 tys. pielęgniarek oraz pracowników medycznych.

Pielęgniarka, pielęgniarz bądź ratownik tak jak pozostali kandydaci na żołnierzy Obrony Terytorialnej wstępujący w szeregi WOT, odbywają 16. dniowe szkolenie podstawowe – jeśli wcześniej nie mieli do czynienia z wojskiem – bądź 8. dniowe wyrównawcze – jeśli odbyli już szkolenie wojskowe. Po jego ukończeniu i uroczystej przysiędze już jako żołnierze realizują zaplanowany 3 letni program szkolenia.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych, rodzaj Sił Zbrojnych RP. Obecnie w WOT służbę pełni blisko 18 tysięcy żołnierzy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.