Zabytkowy Most nad Mleczną w Katowicach - Podlesiu. Widok z ul. Zaopusta / fot. Kasian3 / Wikipedia
Reklama

Kamienno-ceglany zabytkowy most w dzielnicy Podlesie jest jedną z atrakcji tej dzielnicy. Niestety co jakiś czas jest „ozdabiany” przez graffiti i wulgaryzmy. Jeden z miejskich radnych poprosił o „oczyszczenie mostu z tych efektów pracy osób ograniczonym poczuciu estetyki”.

Most nad rzeką Mleczną od 1984 roku znajduje się w rejestrze zabytków, a obecnie służy jedynie pieszym. Pochodzi z przełomu XIX i XX wieku i jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów Podlesia. Wokół mostu i wzdłuż ulicy Zaopusta zagospodarowano teren na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Niestety most co jakiś czas pada ofiarą wandalizmów. W tej sprawie interweniował jeden z miejskich radnych.

– Zabytkowy most na rzece Mleczna znajdujący się przy ulicy Zaopusta stanowi perełkę architektoniczną tej części Katowic. Niestety jego wygląd obecnie nie świadczy dobrze o naszym mieście. W załączeniu przesyłam zdjęcia z dnia dzisiejszego stanu w jakim ten most się znajduje. Szpecą go liczne akty wandalizmu w postaci różnych symboli i napisów. Dlatego proszę o oczyszczenie mostu z tych efektów „pracy” osób ograniczonym poczuciu estetyki – napisał w swojej interpelacji radny miejski Adam Lejman-Gąska z Koalicji Obywatelskiej.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze miasta. Mają na to dwa tygodnie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.