fot. IM Freedom / Facebook

Dzisiaj w Katowicach flash mob aby poszerzyć świadomość odnośnie problemów uchodźców. Zgromadzenia odbędzie się przed Teatrem im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Początek o godzinie 14.00.

– W ostatnich latach wiele krajów zamknęło swoje granice przed uchodźcami uciekającymi przed wojną. Niełatwo jest zrozumieć powody, dla których decydują się oni na opuszczenie kraju, czy uświadomić sobie jak wiele przeszkód napotykają na swojej drodze. Łatwiej jest, pod wpływem mediów i polityki, wyrobić sobie negatywną opinię, która narastając zamienia się w niechęć wobec obcokrajowców, a nawet rasizm – przekonują organizatorzy wydarzenia. – Właśnie dlatego chcemy, by nasz flash mob dawał jasny komunikat: “wszyscy jesteśmy ludźmi”. Chcemy, by wszyscy razem krzyknęli hasło “we are human like you” (ang. jesteśmy ludźmi, jak wy) dając do zrozumienia, że uchodźcy nie uciekają z własnej woli, a są do tego zmuszeni przez wojnę – dodają.

Uczestnicy spotkają się aby też krótko zatańczyć, tym którzy zechcą dołączyć kroki mają zostać wyjaśnione tuż przed wydarzeniem. Ci, którzy nie będą chcieli zatańczyć mogą dołączyć pod koniec piosenki, w trakcie skakania.

Reklama

W wydarzeniu, które organizują wolontariusze EVS (wolontariat europejski) może uczestniczyć każdy.

1 Komentarz

  1. Gdyby Ci jeszcze uchodźcy jeszcze chcieli pracować i zachowywali się kulturalnie, a tak doświadczenie sąsiadów pokazało że nie warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.