Po łatwo wygranych dwóch pierwszych setach, w trzecim GieKSa potrzebowała aż siedmiu meczboli, żeby ostatecznie pokonać faworyzowanych Czarnych Radom. Dzięki temu zwycięstwu katowiczanie nadal liczą się w walce o pierwszą szóstkę PlusLigi.

W porównaniu do ostatniego przegranego meczu z Onico w wyjściowym składzie GieKSy nastąpiły dwie zmiany. Quirogę i Butryna zastąpili Krzysiek z Sobańskim. W początkowej fazie pierwszej partii GieKSa dwukrotnie objęła 3-punktowe prowadzenie, goście jednak szybko doprowadzali do remisu. Przy stanie 10:10, dzięki dobrej grze blokiem i zagrywce Rousseaux, katowiczanie odskoczyli na sześć punktów. Ta przewaga w końcówce, dzięki kilku petardom z zagrywki Sobańskiego, jeszcze się powiększyła i set skończył się wynikiem 25:15.

Druga część spotkania także nie dostarczyła kibicom wielu emocji. Podopieczni trenera Piotra Gruszki szybko objęli czteropunktowe prowadzenie (7:3), które z czasem jeszcze się zwiększyło i na zakończenie wyniosło aż 8 punktów (25:27).

W trzecim secie na brak wrażeń katowicka publiczność nie mogła już narzekać. Do stanu 7:7 obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Później próbkę swoich umiejętności po raz kolejny zaprezentował Rousseaux, który świetnymi atakami z lewej strony rozmontował radomski blok i GieKSa objęła prowadzenie 10:7, które utrzymała niemal do samego końca. Czarni jednak tym razem zdołali doskoczyć do GieKSy, która potrzebowała aż 7 meczboli, żeby ostatecznie pokonać faworyzowanych rywali 31:29. Ostatni punkt dla Trójkolorowych asem serwisowym zdobył Sobański.

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:15, 25:17, 31:29)

GKS Katowice: Komenda, Sobański, Krulicki, Krzysiek, Rousseaux, Kohut, Mariański (libero) oraz Sobala, Butryn, Fijałek, Woch

Cerrad Czarni Radom: Vincić, Żaliński, Pajenk, Filip, Fornal, Huber, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Giger, Kwasowski, Zhigalov, Ostrowski