Zdjęcie z tragicznej wyprawy w Tatry w 2003 roku / fot. Michał Kasperczyk album własny

Mieszkańcy regionu zrzucili się na 140 tys. zł zadośćuczynienia dla geografa. Teraz zbierają na odsetki, bo jak się okazało kwota wzrosła i to znacznie bo o 28 tys. zł. Oprócz zadośćuczynienia emerytowany nauczyciel musi zapłacić ojcu dwóch uczniów, którzy zginęli w 2003 roku odsetki. Pieniądze na portalu Zrzutka.pl wpłacali też m.in. mieszkańcy Katowic. 

Informujemy, że kwota zrzutki została podwyższona o 28 tys.zł, gdyż konieczne będą do zapłaty odsetki od dnia 28.04.2016 r. – czytamy na portalu Zrzutka.pl, gdzie trwa zbiórka pieniędzy dla Mirosława Sz. nauczyciela geografii, który wraz z uczniami 16 lat temu wybrał się w Tatry. Zginęło wtedy 8 osób – większość to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tychach.

W 2006 nauczyciel został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Został uznany winnym sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób.

– To wspaniały człowiek, kochający góry i chętny do pomocy każdemu. Świetny nauczyciel z pasją, którą zarażał młodych ludzi – pisze organizatorka na portalu Zrzutka.pl. – Zwracamy się do ludzi dobrej woli, których poruszyła ta historia. Pomóżmy zebrać nauczycielowi zasądzoną kwotę – dodaje.

Emerytowanemu nauczycielowi starają się pomóc nie tylko mieszkańcy Tychów, ale także Katowic, czy pasjonaci gór. Obecnie dokonano prawie 2,8 tys. wpłat.

– Dla nauczyciela od nauczyciela. Każdemu z nas mogłoby się przydarzyć. Dorzucam do odsetek – napisała pani Barbara. 

– Dla najlepszego nauczyciela, jakiego spotkałam na swojej drodze. Zaraził mnie Pan pasją do podróżowania i do gór, mówił Pan, że świat trzeba poznawać, żeby zrozumieć siebie i innych. Dobro powraca – napisał inny użytkownik na portalu Zrzutka.pl. 

Zarzutkę znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.