W Katowicach będą tańczyć przeciwko przemocy wobec kobiet. Na walentynki

D. Frost

ONE BILLION RISING KATOWICE 😊 Miałem wymówkę, że nie mogę tańczyć bo przeprowadzam transmisję. W przyszłym roku mnie nie ominie 😉

Opublikowany przez Adam Szymczyk Wtorek, 14 lutego 2017

W Katowicach będą tańczyć przeciwko przemocy wobec kobiet. Na walentynki. W Katowicach odbędzie się flash mob przeciwko przemocy wobec kobiet. Katowice kolejny raz włączają się w ogólnoświatową akcję “Nazywam się miliard” – “One Billion Rising”. Uczestniczki wydarzenia zatańczą przed Teatrem Śląskim.

Ta ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana została w 2011 r. i odbywa się na całym świecie tego samego dnia tj. 14 lutego. Ma na celu budzić na świecie poczucie jedności ludzi w walce z przemocą wobec słabszych i bezbronnych; a jej uczestnicy tańczą, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciw temu zjawisku.

Reklama

– W 2019 roku tematem wiodącym akcji jest kwestia zgody na kontakty intymne. Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że  seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić? Posiadanie prawa, które stwierdza, że seks bez zgody jest gwałtem, dałoby jasno do zrozumienia, że to ​​ty i tylko ty masz prawo decydować o swoim ciele – mówi organizatorka wydarzenia Barbara Kaczyńska.

W Katowicach akcja odbędzie się na Rynku przed Teatrem Śląskim o godz. 16:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.