Gastro Fajer w / fot. PTWP EC

MCK i Spodek w pierwszej połowie 2019 roku: Festiwale, kongresy, targi i imprezy, do tego warsztaty, a także zmiany. Jak zapowiada zarządca obiektów estetyczne i funkcjonalne. PTWP Event Center zapowiada co wydarzy się w obiektach w pierwszej połowie 2019 roku.

– E-sportowe mistrzostwa świata, największa impreza biznesowa Europy Centralnej, koncerty polskich i zagranicznych artystów, najważniejsze muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego, wielkie i mniejsze wydarzenia, a także atrakcje dostępne na co dzień, dla każdego – to nasza propozycja na najbliższe miesiące w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektów. – Po zakończeniu 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu (COP 24), która na kilka tygodni zawładnęła Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, kalendarze obu obiektów ponownie wypełniają liczne wydarzenia o różnorodnym charakterze. W pierwszej połowie 2019 spodziewamy się blisko pół miliona osób i ponad 200 wydarzeń – dodaje.

Pierwsze półrocze 2019 r. w katowickich obiektach zarządzanych przez PTWP Event Center obfituje w koncerty i festiwale. W przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego wystąpią m.in.: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Krzysztof Zalewski, Lao Che, Anna Wyszkoni, Coma, Paluch, PRO8L3M x Sokół, O.S.T.R., Ørganek, Mela Koteluk, Bass Astral x Igo, odbędą się także: Fryderyk. Festiwal i Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019. Na scenie w Spodku zaprezentują się: Al Bano i Romina Power, Joe Bonamassa, Krzysztof Cugowski, świętujący 40. urodziny zespół Dżem, Chris Norman, Andrzej Piaseczny, Rockowe Kobiety i artyści 3. Koncertu Muzyki Filmowej. Rozrywkową ofertę uzupełniają gale, kabarety, stand-upy oraz wydarzenia z branży gastronomicznej jak np. Noe Festival czy Silesia Beer Fest.

Reklama

Po raz pierwszy w historii, w Katowicach rozdane zostaną najważniejsze muzyczne nagrody polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyki. Przez 24 lata gala Fryderyków odbywała się w Warszawie. W sobotę 9. marca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, dzięki nowej formule wydarzenia, fani muzyki będą mieli okazję wziąć udział w Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Dzień później odbędzie się festwial, podczas którego wystąpią m.in.: Męskie Granie Orkiestra w składzie: Ørganek, Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska, a także Dawid Podsiadło, Brodka, Mela Koteluk, Łąki Łan i The Dumplings.

Występom towarzyszyć będą konferencje tematyczne, organizowane z myślą o przedstawicielach branży oraz miłośnikach muzyki, interesujących się kulisami rynku muzycznego. Gośćmi konferencji będą eksperci z Polski i ze świata, artyści, producenci muzyczni, managerowie, dziennikarze muzyczni.

Wśród kongresów i konferencji zaplanowanych w pierwszym półroczu 2019 roku w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym bedą m.in.: IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych, 11. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, czwarte European Start-up Days, konferencja i targi kariery InfoMEET Katowice. Wśród targów i wystaw: XXI Ogólnopolskie Targi Edukacja, Absolvent Talent Days, Międzynarodowe Targi Turystyczne GLOBalnie, SWEETTARGI Targi cukiernicze, piekarskie i lodziarskie, Międzynarodowe Tragi Wynalazków i Innowacji INATRG 2019 oraz ProfiAuto Show 2019.

Wydarzenia sportowe z pierwszej połowy 2019 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach to np.: mecze siatkówki GKS, Mistrzostwa Świata Intel® Extreme Masters (IEM), show amerykańskiej drużyny koszykówki Harlem Globetrotters, Liga Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn, MB Boxing Night oraz World Senior Badminton Championships.

– Stale też dbamy o mieszkańców miasta i regionu. Już 16 marca br. zorganizujemy w Spodku dyskotekę na rolkach. Kolorowe światła, DJ i kultowa hala z wyznaczonym torem do jazdy na rolkach i wrotkach – to nasza propozycja na otwarcie sezonu jeszcze przed rozpoczęciem outdoorowej aktywności – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Spodka i MCK. – Na wakacje powróci także nasz koncept gastronomiczno-kulturalny Gastro Fajer*, który ze względu na bardzo udaną zeszłoroczną realizację zostanie wydłużony w tym roku o dodatkowe dwa weekendy – dodaje.

Sezon na lodowisku w Spodku trwać będzie do połowy kwietnia br. Przez cały rok korzystać można z basenu, saun, siłowni i sali gimnastycznej.

Wiosną br. antresola Spodka przejdzie przemianę stylistyczną i funkcjonalną.

– Naszym celem było zaprojektowanie zmiany, która poprawi komfort korzystania z przestrzeni usługowej, jaką jest antresola Spodka, zoptymalizuje proces komunikacji, zakupów w kioskach gastronomicznych czy dotarcia do odpowiedniej bramy wejściowej – mówi Józek Madej, współtwórca kolektywu projektowego Musk, który realizuje projekt. – Każdy punkt sprzedaży otrzyma szyld z neonem, całość dopełnią: czytelne menu, stalowe meble i zieleń. Inspiracją w projekcie w naturalny sposób stał się okres, w którym powstawał Spodek, czyli przełom lat 1960/1970. Sięgnęliśmy do wyglądu witryn sklepowych oraz stylu,  w jakim wtedy projektowano, tworząc jego współczesną interpretację – dodaje.

W okresie wakacyjnym planowane jest także przeprowadzenie remontu toalet w Spodku, według projektu pracowni Wojciecha Gwizdaka 2G Studio, który wygrał, zrealizowany przez PTWP Event Center we współpracy z SARP Oddział Katowice, konkurs architektoniczny na opracowanie najlepszej pod względem estetycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji architektonicznej przebudowy toalet w Spodku. Urząd Miasta Katowice wybrał już wykonawcę prac, jest nim Firma Budowlana J&A Sp. z o.o. z Katowic.

Od początku 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku odbyły się już m.in.: Ślaski Festiwal Nauki, 4 Design Days, Targi Ślubne, Veganmania, mecze siatkarskie, Śląski Rap Festival, koncert Nosowska na tłusto i basta, występ Kabaretu Hrabi i Stand-up Show oraz Puchar Świata we florecie kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.