Akcja budowania budek dla ptaków / fot. CH 3 Stawy

Mieszkańcy Katowic zbudują kilkaset domków dla ptaków. Po raz drugi chwycą za wiertarki, młotki i gwoździe, aby budować budki lęgowe dla ptaków w ramach akcji Ptaszkowe Love. To już 16 lutego – w najbliższą sobotę. Każdy kto zmontuje swoją własną budkę będzie mógł ją zupełnie za darmo wziąć ze sobą i powiesić w ogródku, na działce, gdzie tylko chce.

W połowie lutego przyroda powoli budzi się do życia z zimowego letargu. Pierwszym znakiem nadchodzącej wiosny jest miłosny śpiew ptaków. Podobno, jak głosi legenda, nasi pradziadowie właśnie w tym okresie rozpoczynali budowę budek lęgowych dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Wraz z emigracją ten zwyczaj poszedł w świat i wrócił do Polski w zmienionej formie jako Walentynki.

-Katowickie Centrum Handlowe 3 Stawy już po raz trzeci zaprosi mieszkańców do budowy budek lęgowych, przywracając tym samym prawdziwy symbol święta zakochanych. Poprzednie edycje okazały się prawdziwym sukcesem, kilka tysięcy osób zbudowało kilkaset budek, a następnie wieszając je w całym regionie: w ogródkach, na działkach, w parkach przyczynili się do odtwarzania populacji małych ptaków w miastach – informują organizatorzy.

Reklama

W tym roku akcja odbędzie się w sobotę 16 lutego w godz. od 12 do 18. Na pasażu CH 3 Stawy powstanie strefa, w której znajdą się deseczki, młotki, wkrętarki i inne narzędzia niezbędne do stworzenia ptasiego domku. Sama budowa będzie dziecinnie prosta, a nad wszystkim będą czuwali wykwalifikowani instruktorzy służący profesjonalną radą i pomocą. Złożone budki zupełnie za darmo będzie można zabrać i zawiesić na drzewach w swojej okolicy. Część budek zostanie przekazana do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Dzięki temu ptaki ponownie zasiedlą miejsca, z których były zmuszone emigrować. Ich radosny świergot znów będzie zapowiadał nadchodzącą wiosnę.

Nie  zabraknie również innych atrakcji, takich jak ciekawe rozmowy z pracownikami Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, ekologiczny kącik dla dzieci, czy prezentacja budek lęgowych, wraz ze zdjęciami zamieszkujących je skrzydlatych milusińskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.