fot. Katowicki Alarm Smogowy / Patryk Białas
Reklama

Dom kultury w Szopienicach truje okolicę? Ludzie się skarżą, radni interweniują. Radni miejscy Jarosław Makowski, Patryk Białas i Patrycja Grolik wystosowali interpelację, w której proszą o kontrolę systemu ogrzewania Miejskiego Domu Kultury w Szopienicach. Chodzi o zadymienie okolicy przez dym, wydobywający się z komina domu kultury, a skargi płyną m.in. od osób, pracujących w pobliskich biurach.

W swojej interpelacji radni miejscy Jarosław Makowski, Patryk Białas i Patrycja Grolik postulują przeprowadzenie kontroli i udostępnienie protokołu z przeglądu systemu ogrzewania w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Obrońców Westerplatte 10. Mieszkańcy oraz pracownicy pobliskich biur poskarżyli się, że pracę i codzienne funkcjonowanie utrudnia im gęsty gryzący dym z komina domu kultury.

Reklama

System grzewczy Miejskiego Domu Kultury powoduje ogromne zanieczyszczenie powietrza i bardzo mocno oddziałuje na zabytkowy, zrewitalizowany kompleks Browar Factory Centrum. Sytuacja jest szczególnie dotkliwa w okresie grzewczym oraz w godzinach porannych, kiedy czarny, duszący dym wydostający się z kominów MDK unosi się nad całą okolicą. Najemcy Browar Factory Centrum skarżą się, że w sezonie grzewczym niemożliwe staje się normalne funkcjonowanie, nie wspominając o otwarciu okna, czy wyjściu przed budynek – napisali radni do prezydenta Katowic.

Jak poinformował magistrat, w tym roku obiekt ma przejść termomodernizację.

– W nawiązaniu do Państwa interpelacji z dnia 11 stycznia 2019r. w sprawie uciążliwej emisji zanieczyszczeń z kotłowni, w której spalany jest węgiel oraz koks, zainstalowanej w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” przy ul. Obrońców Westerplatte 10 w Katowicach informuję, że termomodernizacja obiektu wraz z jego podłączeniem do sieci ciepłowniczej powinna zostać ukończona w III kwartale 2019r – poinformował Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.