Ulica w Katowicach jest w fatalnym stanie. Radny prosi o remont. Droga znajduje się na terenie dzielnicy Ligota i łączy ul. Kolejową z ul. Kłodnicką. Jednak stan jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Prośbę o remont drogi wystosował jednej z miejskich radnych, a urząd wcale nie mówi nie.

Dwukierunkowa ulica Aleksandra Rzeszótki w Ligocie jest bezpośrednim łącznikiem ul. Kolejowej z ul. Kłodnicką. Według okolicznych mieszkańców ruch samochodowy na niej zwiększył się w ostatnim czasie, ze względu na uruchomioną w 2018 roku Galerię Libero. Stan nawierzchni drogi jest zły, a prośbę o jej remont wystosował do prezydenta miasta radny Tomasz Maśnica (KO).

W swojej interpelacji radny wskazał, że stan nawierzchni od lat się nie polepsza. Ulica jest bardziej obciążona, niż wcześniej, a to najkrótsza droga dla mieszkańców Ligoty, którzy chcą autem udać się do Galerii Libero. Radny Maśnica zaznaczył też, że „betonowy płyty, które pokrywają znaczny fragment jezdni są w fatalnym stanie, co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Władze Katowic poinformowały, że budżet na 2019 rok jest już przyjęty, dlatego propozycję remontu wpiszą do „rejestru potrzeb zgłoszonych” przez radnego, celem wprowadzenia do budżetu na 2020 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.