fot. Stowarzyszenie Wolnej Herbaty‎ / Kawiarenka naprawcza Bogucice / Facebook

W Katowicach po raz kolejny odbędzie się kawiarenka naprawcza, w trakcie której będzie można naprawić przedmioty codziennego użytku: elektronikę, ubrania, biżuterię, meble, komputery i różne inne rzeczy. – W czasie kawiarenek panuje luźna atmosfera, a przy kawie i herbacie kiełkuje wiele pomysłów na kolejne lokalne wydarzenia – mówi jedna z organizatorek. 

Repair Cafe Katowice ma służyć budowaniu społeczności lokalnej, ekspertami, którzy naprawiają rzeczy i uczą jak to robić są wolontariusze.

– Kawiarenki naprawcze zachęcają do naprawiania i uczą jak to robić. Dzięki temu mieszkańcy wychodzą nie tylko z naprawionym przedmiotem, ale też nowymi umiejętnościami i znajomościami. W czasie kawiarenek panuje luźna atmosfera, a przy kawie i herbacie kiełkuje wiele pomysłów na kolejne lokalne wydarzenia. Jest to też okazja dla majsterkowiczów do spotkania się i wymiany doświadczeń – mówi Danuta Chodakowska, koordynator wydarzenia.

Reklama

Przede wszystkim kawiarenka ma promować używanie i naprawianie przedmiotów, a co za tym idzie zmniejszenie ilości produkowanych odpadów przez mieszkańców.

W trakcie wydarzenia istnieje możliwość dotowania narzędzi oraz artykułów krawieckich na rzecz organizacji kolejnych kawiarenek naprawczych w regionie. Zainteresowani mogą kontaktować się mailowo na adres: stowarzyszenie@wolnaherbata.pl

W sprawie kawiarenki naprawczej powstało też wydarzenie na Facebooku.

Kawiarenka naprawcza odbędzie się 23 lutego w godzinach 12:00-15:00 w siedzibie PAL przy ul. Wróblewskiego 29. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.