Sesja Rady Miasta Katowice / fot. Zara Israelyan

Katowiccy radni miejscy Koalicji Obywatelskiej zapowiadali, że będą wnioskować do władz Katowic, by sesje rady miejskiej zaczynały się w późniejszych godzinach. Tłumaczyli, że dzięki temu większa ilość mieszkańców będzie mogła współuczestniczyć w posiedzeniach rady oraz komisjach branżowych. Radni proponowali godziny popołudniowe. Z odpowiedzi władz wynika, że raczej nie ma szans na zmiany.

Sesje rady miejskiej zaczynają się najczęściej o godzinie 11.00, a posiedzenia komisji branżowych najczęściej o godzinie 13.00-13.30. Radni opozycji od dawna zauważali, że zasadne byłoby przeniesienie tych posiedzeń na godziny popołudniowe. Dzięki temu większa ilość mieszkańców mogłaby przychodzić na sesje i komisje (każdy ma prawo wstępu) lub oglądać sesje na żywo w internecie.

Reklama

Przewodniczący rady miejskiej Maciej Biskupski (Forum Samorządowe i Marcin Krupa) poinformował, że Rada Miasta Katowice w uchwale ze stycznia br. określiła już godziny rozpoczęcia komisji stałych w 2019 roku. Zaznaczył jednak, że „sprawa innych godzin rozpoczęcia komisji będzie niewątpliwie analizowana w przyszłości”.

– Biorąc pod uwagę utrwaloną w zeszłych kadencjach praktykę, a także fakt, iż sesje Rady Miasta Katowice transmitowane są live za pomocą internetu oraz publikowane na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Katowice podjąłem decyzję, iż w bieżącej kadencji Rady Miasta Katowice sesje będą się zaczynać o godzinie 11.00 – zaznaczył w swoim piśmie Maciej Biskupski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.