Zatrzymany / fot. KMP Katowice

Po ataku na obcokrajowców zarzuty dla młodych mieszkańców Katowic . Są zarzuty w związku z pobiciem w pobliżu ulic Św. Jana i Dworcowej w Katowicach. Do zdarzenia doszło 6 października ubiegłego roku, wtedy głośno było o pobiciu obywateli Kolumbii.

Do zdarzenia doszło w nocy około 4.30 pod wiaduktem na ulicy Dworcowej. To tam zaczepieni zostali obywatele Kolumbii przez grupę nieznanych osób.

– Sprawcy zaczęli ich popychać i uderzać. Po ataku napastnicy odeszli, a świadkowie na miejsce wezwali policję i pogotowie. Jeden z pokrzywdzonych mężczyzn został zabrany do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego – relacjonuje policja.

Reklama

Nie udało się wtedy zatrzymać sprawców, ale zabezpieczono do analizy zapisy z monitoringu. To właśnie dzięki nim udało się ustalić sprawców. – Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty pobicia. Wszyscy są mieszkańcami Katowic w wieku od 18 lat do 23 lat. Śledczy określili ich wybryk jako chuligański, wobec czego sprawcy poniosą surowszą karę – informuje Aneta Orman z katowickiej policji.

Trwają ustalenia tożsamości pozostałych osób biorących udział w tym zdarzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.