Protest przed Urzędem Miasta Katowice w sprawie Szpitala Murcki / luty 2017 / fot. InfoKatowice.pl

Nowy sprzęt trafił do Szpitala Murcki. M.in. karetka, aparaty USG i defibrylatory. W sumie całość kosztowała ponad 1,5 mln zł. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 1,2 mln zł.  Zapowiedziano również przetarg na termomodernizacje obiektów szpitala.

W ramach zadania został zakupiony następujący sprzęt i wyposażenie:

  • Samochód sanitarny (transportowy) o wartości 261 607,83 zł
  • Dwa aparaty USG o łącznej wartości 459 500 zł
  • Myjka dezynfektor wraz z sterylizatorem parowym o wartości 209 534,80 zł
  • Zestaw napędów ortopedycznych o wartości 108 602,64 zł
  • A także: defibrylatory, wirówka laboratoryjna, system radiografii cyfrowej DR/CR do aparatu RTG, myjka do endoskopów, aparat Esmarcha, zestaw narzędzi ortopedycznych.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją prezydenta Katowic z września 2017 roku w Szpitalu Murcki realizowany jest plan naprawczo-rozwojowy. Po protestach mieszkańców, lokalnych działaczy oraz związków zawodowych prezydent Katowic wycofał się z pierwotnego planu połączenia Szpitala Murcki z inną placówką medyczną.

Przyjęto ostatecznie do realizacji program inwestycyjne na kwotę około 88 mln zł – te pieniądze mają zostać zainwestowane do 2021 roku. Pojawi się m.in. nowy budynek z Centralną Izbą Przyjęć, nowy blok operacyjny, rozbudowana zostanie baza diagnostyczna m. in. w zakresie endoskopii, a także w szpitalu pojawi się nowe wyposażenie.

W połowie 2018 roku wybrano również Inwestora Zastępczego, który przeprowadzi skomplikowane zadania inwestycyjne.

– Inwestor Zastępczy opracował projekt Programu Funkcjonalno-Użytkowego z zakresu termomodernizacji budynków i w lutym 2019 r. planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy prac termomodernizacyjnych. Także w lutym 2019 roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargu oraz zawarcie umowy z wykonawcą, który sporządzi koncepcję programowo – przestrzenną oraz kompletną dokumentację budowlaną dla zadania inwestycyjnego (rozbudowa i modernizacja Szpitala Murcki), a także pełnił będzie nadzór autorski nad inwestycją na etapie realizacji robót budowlanych. Jednocześnie prowadzone są działania dotyczące wymiany sieci wodociągowej, która jest niezbędna zarówno ze względu na jej stan, jak i pod kątem planowanej rozbudowy Szpitala – poinformowali katowiccy urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.