Nowe lodowisko w Murckach ze starym systemem mrożenia lodu. Ten zapewniony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma prawie 10 lat i był wykorzystywany przy lodowiskach sezonowych. Co ciekawe, w grudniu – w czasie otwarcia lodowiska w Murckach, prezydent Katowic Marcin Krupa zapewniał, że wszystkie elementy inwestycji wartej 1,5 mln zł są nowe. Jak się okazało projekt do Budżetu Obywatelskiego nie przewidywał zakupu systemu mrożenia lodu.  

W 2017 roku w głosowaniu na projekty do Budżetu Obywatelskiego największą popularnością cieszył się pomysł utworzenia sztucznego lodowiska w Murckach. Projekt mieszkańca, Jana Brody, zebrał aż 14 490 głosów. Ostatecznie lodowisko powstało przy ulicy Kołodzieja.

– Inwestycję w Murckach, która powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego tworzy płyta lodowiska wraz z bandami i boksami dla hokeistów i sędziów, ustawiono również bramki i namalowano linie boiska hokejowego. Lodowisko jest oświetlone. Jego rozmiar to 60 na 28 metrów – wyliczają urzędnicy w oficjalnym komunikacie miasta, ale ani słowa tam na temat systemu mrożenia lodu.

Reklama

– To jest wszystko nowe, cała infrastruktura jest nowa – mówił nam w grudniu prezydent Katowic Marcin Krupa, dopytywany właśnie o system mrożenia lodu.


Posłuchajcie, co powiedział nam prezydent Katowic Marcin Krupa:


Jak się okazało, system chłodzenia ma prawie dekadę i został zapewniony przez MOSIR.

– Zakres budowy wynikający z projektu złożonego przez wnioskodawców do BO obejmował budowę płyty lodowiska z orurowaniem oraz bandami hokejowymi. Wykonanie lodowiska zostało zrealizowane zgodnie z zakresem zadania BO. Zakres ten nie przewidywał zasilenia tego lodowiska z agregatu chłodniczego, jednak takie zabezpieczono. Warto podkreślić, że MOSiR Katowice we własnym zakresie uruchomił agregat chłodniczy i jest to rozwiązanie tymczasowe – tłumaczyła nam Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu.

Lodowisko jest ogólnodostępne i bezpłatne, czynne codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00.

Katowice mają nowe lodowisko. Kosztowało 1,5 mln zł

Przecinali wstęgę – dzisiaj otwarto lodowisko w Murckach. Kosztowało 1,5 mln zł #Katowice

Opublikowany przez infoKatowice.pl Czwartek, 13 grudnia 2018

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 22 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.