Jest nowa ulica w Katowicach, to trzeba ją nazwać. Droga do parkingu Centrum Przesiadkowego Ligota może mieć nazwę, która trafia w samo sedno. Z pomysłem na nazwy wyszli radni dzielnicowi (tzw. Rada Jednostki Pomocniczej).

Proponowana nazwa dla drogi, która prowadzi do parkingu to „ulica Przy Dworcu”. Parking obecnie jest ogólnodostępny, docelowo ma służyć tylko pasażerom Kolei Śląskich, którzy zdecydują się na pozostawienie pojazdu na parkingu. Nowopowstała ulica biegnie od dworca w kierunku południowym.

Z informacją dotyczącą możliwości nadania nazwy drodze, prowadzącej do parkingu przy Centrum Przesiadkowym w Ligocie zwrócił się Przewodniczący Rady Miasta Katowice. Pismo w tej sprawie trafiło do Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki. Droga powstała w ramach budowy centrum przesiadkowego.

RJP przeprowadziła konsultacje oraz w ramach rady przegłosowała propozycję nazwy „ulica Przy Dworcu”. Rekomendacja rady jednostki nie jest obligatoryjna przy nadawaniu nazwy, ale może być wzięta pod uwagę. Formalnie nazwa wejdzie w życie, gdy zostanie uchwalona przez Radę Miasta Katowice.

2 KOMENTARZE

  1. nazwa niezbyt szczęśliwa – część ludzi trafi na ligocki dworzec zamiast na główny, podobnie jak w przypadku ul. lotnisko i MPL Pyrzowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.