Klatki schodowe w Katowicach wyglądały tragicznie. Teraz są nie do poznania, bo przeszły gruntowne remonty. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej (KZGM ) – jak podkreśla – nie ma tylu pieniędzy żeby wyremontować wszystkie klatki, które ma pod swoim zarządem, ale coś udaje się zrobić. Bywa, że pomagają sami mieszkańcy.

Tak było przy ulicy Dębowej 82, gdzie większość prac wykonali mieszkańcy pod okiem konserwatorów KZGM. Materiały do remontu klatki dostarczył właśnie KZGM.

– Ograniczone środki finansowe nie oznaczają jednak, że jeżeli bierzemy się za remont klatki schodowej, to robimy to „na pół gwizdka”. Zakres prac, użyte materiały i przyjęte rozwiązania mają dać pewność, że będzie to robota, która przetrwa lata, oczywiście pod warunkiem, że nie zostanie unicestwiona przez wandali – informuje KZGM.

Reklama

Poniżej najbardziej spektakularne metamorfozy klatek schodowych w Katowicach, do których doszło w 2018 roku. Warto zwrócić uwagę na ulice Kordeckiego 6, która jest nie do poznania, a metamorfozę przeszła wyłącznie siłami konserwatorów KZGM.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.