Kierowca miał w okolicach nosa „pozostałości białego proszku”. Ta kontrola nie była rutynowa i jak się okazało w grę wchodziły narkotyki.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji, którzy patrolowali teren Sosnowca, na osiedlu Juliusz zauważyli Volkswagena, którego kierowca wykonywał nerwowe ruchy. Zatrzymali pojazd do kontroli, jak się okazało znajdowały się nim w cztery osoby – młodzi mężczyźni.

– Kierujący zachowywał się nerwowo i był pobudzony. Policjanci zauważyli także w okolicach nosa pozostałości białego proszku. Po przeprowadzonych na urządzeniu DRUGREAD badaniach okazało się, iż kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy – informuje policja.

Co ciekawe, w tym samym czasie drugi z patroli na ul. Przyjaciół Żołnierza zatrzymał do kontroli pojazd marki Rover. W tym przypadku kierujący również zachowywał się bardzo nerwowo, drżały mu ręce. Tak samo zachowywał się pasażer pojazdu.

Reklama

– W toku wykonywanych czynności policjanci ujawnili u pasażera narkotyki w postaci marihuany natomiast po przebadaniu na narkoteście okazało się, iż kierujący jest pod wpływem działania marihuany oraz amfetaminy – wyjaśnia policja.

Obaj mężczyźni, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem narkotyków stracili już prawa jazdy. Za popełnione przestępstwa poza zakazem prowadzenia pojazdów grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, który posiadał przy sobie marihuanę noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.