Kilkunastu kiboli zatrzymanych. Byli częścią gangu działającego głównie w Katowicach, Chorzowie i Mysłowicach. Zatrzymani są podejrzani o udział w bójkach, pobiciach przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju przy ich użyciu oraz kradzieży z włamaniem.

W sumie w tracie akcji zatrzymano 11 osób, a 6 tymczasowo aresztowano. To kolejna odsłona walki z dużym gangiem, który działał na terenie naszego regionu. Łącznie w sprawie występuje już 79 podejrzanych z czego 41 osób przebywa w tymczasowym areszcie. Śledztwo prowadzi katowicki zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratura Krajowa.

Grupa miała działać od 2010 roku do 2017 roku na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach oraz Mysłowicach. Członkowie grupy mieli powiązania z pseudokibicami klubów sportowych (Ruch Chorzów).

Duży gang

Reklama

Zeszłoroczna akcja policyjna doprowadziła do zatrzymania 41 osób podejrzanych m.in. o rozboje, oszustwa, uprowadzenie dla okupu oraz obrót substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.

11 zatrzymanych ujęto w dwóch miejscowościach na terenie naszego regionu oraz w Kołobrzegu.

– Większość z nich ma związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów sportowych. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli maczety, broń palną oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także pieniądze, biżuterię oraz mienie o łącznej wartości około 100 tys. zł – informuje policja.

Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w bójkach, pobicia kilku osób przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.