Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz

Będą wycinać drzewa w Katowicach. Wycinkę przeprowadzi Zakład Zieleni Miejskiej i Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Jak informuje katowicki magistrat, wycinka jest konieczna – część jest obumarła lub wysuszona i stanowi zagrożeni dla przechodniów. Usunięte zostaną również drzewa z pasów drogowych.

– 9 drzew zostanie wyciętych w Parku Zadole przy ul. Wczasowej, w tym: 7 sztuk gatunku topola mieszaniec euroamerykański oraz 2 sztuki gatunku świerk zwyczajny. Termin usunięcia pierwszego gatunku mija 31 grudnia 2019, a drugiego – 28 lutego 2019. Decyzja o wycince nakłada obowiązek nasadzeń zastępczych 9 sztuk lipy drobnolistnej przy ul. Wantuły.

– Przeprowadzone wcześniej oględziny wykazały, że część przedmiotowych drzew jest obumarła, a kilka z nich posiadało liczne wypróchnienia w pniach i posusz w koronach. Stanowiły one zagrożenie dla przechodniów – poinformował katowicki magistrat.

– 10 drzew rosnących w pasie drogowym przy ul. Bagiennej, w tym: 8 sztuk gatunku wiąz górski oraz 2 sztuk gatunku topola szara.

– 15 drzew rosnących w pasie drogowym przy ul. Murckowskiej w Bogucicach-Zawodziu, w większości robinii akacjowych, a także jesionów wyniosłych i jednej brzozy brodawkowatej.

– Drzewa z pasów drogowych mają zostać usunięte do 31 grudnia 2019. Przeznaczone do wycinki drzewa rosną na stożkach drogowo-mostowych dróg krajowych DK-79 i DK-86. Rozbudowane systemy korzeniowe drzew powodują szybką degradację stożków, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do trwałego uszkodzenia obiektów. Ponadto niektóre drzewa wrastają w poręcze zabezpieczające ruch pieszych na wiaduktach – podkreślają urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.