Fałszywe banknoty / fot. Policja

Katowicka policja zatrzymała 4 obywateli Gruzji, którzy wprowadzali na terenie miasta fałszywe banknoty. W ich samochodzie znaleziono 150 podrobionych banknotów. Wszyscy usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Każdemu z nich grozi 10 lat więzienia.

W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 21.00 dyżurny katowickiej policji został powiadomiony przez właściciela jednego ze sklepów, że chwile wcześniej 3 mężczyzn zapłaciło za zakupy banknotami 100 złotowymi, które budziły wątpliwości co do ich autentyczności.

– Na miejsce pojechali wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Chwilę później na ulicy Daszyńskiego namierzyli samochód, w którym siedziało 3 mężczyzn i kobieta. Podczas przeszukania osób oraz samochodu, policjanci znaleźli fałszywe banknoty, które były ukryte pod tapicerką. Łącznie zabezpieczono ponad 150 podrobionych banknotów o nominale 100 zł.- informuje Aneta Orman z katowickiej policji. – Zatrzymane osoby to obywatele Gruzji, 3 mężczyzn i kobieta, w wieku od 27 do 30 lat – dodaje.

Reklama

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Ostatecznie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym łącznie 7 prokuratorskich zarzutów dotyczących puszczenia w obieg oraz posiadania fałszywych banknotów. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice Wschód wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Grozi im do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.