foto: Materiały prasowe

28-letni Rosjanin Oleg Jaszyn, który ma na koncie 293 występów w najlepszej lidze europejskiej KHL, dołączył do TAURON KH GKS-u Katowice.

Nowy hokeista GieKSy urodził się 3 grudnia 1990 roku w miejscowości Woskriesiensk, znajdującej się w obwodzie moskiewskim. Poszedł w ślady ojca, który również był hokeistą i występował w wielu europejskich ligach, a także na niższych szczeblach rozgrywek amerykańskich.

Z kolei Oleg Jaszyn junior przez całą swoją karierę grał w rosyjskich zespołach. Bardzo szybko zadebiutował w lidze KHL w barwach Atłantu Mytiszczi. Następnie występował w drużynach satelickich oraz na niższych poziomach rozgrywek w Rosji. Do KHL powrócił na stałe w sezonie 2012/13. Występował w Lokomotiwie Jarosław, ponownie w Atłancie Mytiszczi, Jurdze Chanty-Mansijsk. Ostatnie dwa sezony spędził w Siewierstalu Czerepowiec. Łącznie nowy hokeista TAURON KH GKS-u Katowice rozegrał w lidze KHL 293 spotkania, w których zdobył 27 bramek i zanotował 21 asyst.

Reklama

– TAURON KH GKS Katowice przedstawił mi najlepszą ofertę. Jestem wszechstronnym graczem, który może grać na różnych pozycjach, choć najlepiej czuje się na lewym skrzydle. Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc drużynie w walce o mistrzostwo – powiedział Oleg Jaszyn po podpisaniu kontraktu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pozyskaliśmy napastnika z takim doświadczeniem. Nie łatwo ściągnąć do Polski zawodnika z taką ilością występów w lidze KHL. Chcieliśmy poszerzyć kadrę zespołu przed play-off i cieszymy się, że dołączył do nas Oleg. Jestem przekonany, że jego obecność jeszcze bardziej podniesie jakość zespołu – ocenił Roch Bogłowski, dyrektor sportowy TAURON KH GKS Katowice.

Z przyczyn formalnych Oleg Jaszyn najprawdopodobniej nie wystąpi jeszcze we wtorkowym meczu z Unią Oświęcim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 21 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.