Zatrzymany 25-latek z Koszalina / fot. Policja

Katowiccy śledczy zatrzymali fałszywego policjanta. Wyłudził 70 tys. zł od seniora tzw. metodą właśnie na policjanta. Przestępcy ostatnio oszukali w ten sposób kilka osób w naszym regionie – m.in. mieszkańca Katowic.

Do zatrzymania oszustów doszło w czwartek. To sukces policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

– 25-latek z Koszalina wspólnie z kobietą podającą się za policjantkę wyłudzili pieniądze w kwocie 70 tys. złotych od mieszkańca Będzina. Najpierw kobieta podająca się za funkcjonariuszkę zadzwoniła do 77-latka i powiedziała, że jej wnuk miał wypadek i potrzebna jest gotówka w celu “załatwienia sprawy”. Senior przekazał potrzebną kwotę mężczyźnie, który pojawił się po nią w mieszkaniu. Wtedy do akcji wkroczyli śledczy z katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy zatrzymali mężczyznę i odzyskali łup – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd – dodaje.

Reklama

Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Będzinie.

Pod koniec tygodnia w naszym województwie doszło do kilku przypadków wyłudzeń pieniędzy metodą „na policjanta”. Na skutek działania przestępców seniorzy z okolic Wodzisławia Śląskiego oraz Katowic stracili blisko 130 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.