24,5 mln zł popłynie z miasta do GKS-u Katowice. Część pieniędzy zostanie przekazana na podwyższenie kapitału zakładowego spółki – to prawie 10 mln zł, reszta to pieniądze na tzw. „organizację uprawiania sportu”.

Dokładnie 9,8 mln zł miasto chce przeznaczyć na: „podwyższenie kapitału zakładowego Spółki GKS GieKSa Katowice SA poprzez wniesienie wkładu pieniężnego w zamian za objęcie akcji w związku z procesem konsolidacji w Grupie Kapitałowej GKS GieKSa S.A. i rozwojem struktur organizacyjnych celem zapewnienia stabilności finansowej spółki”. Tutaj zgodę muszą wyrazić jeszcze katowiccy radni.

To jednak nie jedyne pieniądze, które popłyną w tym roku do GKS-u Katowice z miasta. Urzędnicy rozstrzygnęli też konkurs na „Organizację uprawiania sportu w 2019 roku”. W sumie miasto wyda na ten cel 16,8 mln zł. Z czego GKS GieKSa Katowice S.A otrzyma 10,7 mln zł, a Klub Hokejowy GKS Katowice S.A 4 mln zł.

O pieniądze w ramach organizacji sportu na 2019 rok ubiegło się w sumie 20 podmiotów. Poza GieKSą największe fundusze otrzymały Naprzód Janów Katowice S.A – 510 tys. zł, KS „Rozwój Katowice” – 410 tys. zł i KS AZS AWF Katowice 400 tys. zł.

2 KOMENTARZE

  1. Brawo Bojarun i Witek. Tak trzymać mistrzowie marnowania naszych pieniędzy. A wy cenzorowe dupki macie siano w łepetynach, zamówcie se krowy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.