Reklama

Jarosław Makowski wygrał konkurs na dyrektora. Jarosław Makowski, lider katowickiej opozycji wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Makowski wygrał konkurs przeprowadzony przez tamtejszy magistrat. Na stanowisku ma zastąpić dotychczasowego dyrektora Bolesława Bezega.

Reklama

W wyniku zakończenia procedury konkursu na stanowisko dyrektora muzeum samorządowego pod nazwą „Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji” wybrano Pana Jarosława Makowskiego – czytamy w ogłoszeniu wyników konkursu.

Jarosław Makowski – to filozof i teolog, niegdyś dyrektor Instytutu Obywatelskiego, był kandydatem Koalicji Obywatelskiej w walce o fotel prezydenta miasta Katowice – zajął drugie miejsce, przegrywając z Marcinem Krupą. Do niedawna pracował w Instytucji Filmowej Silesia-Film, z której odszedł z końcem roku po przejęciu władzy w województwie przez PiS. Za poprzedniej kadencji był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.

W ostatnich wyborach do Rady Miasta Katowice uzyskał mandat z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Nowy dyrektor Muzeum Ziemi Kozielskiej oficjalnie rozpocznie pracę 1 lutego.

Reklama

1 Komentarz

  1. zapomnieliście dopisać, że prezydentem Kędzierzyna jest Sabina Nowosielska, która kandydowała z poparciem Platformy Obywatelskiej 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.