Samochód Renault do wypożyczenia / fot. Patryk Czornij

Mieszkańcy Katowic mogą przetestować elektryczne samochody Renault ZOE, które dołączyły do floty Traficara. Samochody pojawiły się w naszym mieście w ramach Roadshow ZOE, który potrwa do 30 stycznia.

Wspólny projekt Traficara i Renault obejmuje sześć aglomeracji. Do tej pory elektryczne samochody odwiedziły Kraków, Warszawę, Trójmiasto, Poznań oraz Wrocław. Do 30 stycznia auta Renault ZOE w ramach usługi Traficar dostępne będą na Śląsku.

Reklama

W projekcie Roadshow ZOE Traficar udostępnia zupełnie nowy rodzaj pojazdu. Renault ZOE jest jednym z liderów sprzedaży pojazdów elektrycznych w Europie i może pochwalić się też największym zasięgiem w swojej klasie – do 300 km na jednym ładowaniu. ZOE to również bardzo wygodny i pojemny samochód do poruszania się po mieście. Elektryczny, dynamiczny silnik nie wymaga zmiany biegów. System multimedialny R-LINK Evolution z nawigacją ułatwi dotarcie do celu. Auto jest wyposażone w opatentowany przez Renault inteligentny, adaptacyjny układ ładowania Cameleon™, który pozwala na ładowanie akumulatora trakcyjnego ZOE z terminali o różnej mocy.

– Cieszymy się, że dotarliśmy z projektem do Katowic, i że mieszkańcy mają okazję sprawdzić zalety poruszania się po mieście w pełni elektrycznymi samochodami – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar. – W miastach, w których projekt był wcześniej dostępny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że w Katowicach usługa również spotka się z tak pozytywnym odbiorem – dodaje.

Renault ZOE jest dostępne w ramach usługi Traficara na obecnych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji. Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN.

Żeby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Traficar i zarejestrować się w systemie. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Należy pamiętać, że samochody Renault ZOE nie są objęte projektem połączeń międzymiastowych Traficara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.