Prezydent Katowic wystosował apel do mieszkańców miasta w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. Poinformował w nim m.in. o sobotniej zbiórce organizowanej w Katowicach.

Poniżej treść apelu Marcina Krupy. 

Drodzy Katowiczanie,

Reklama

wszyscy jesteśmy bardzo wstrząśnięci tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wiadomość ta poruszyła zarówno nas samorządowców, jak i całą katowicką społecznością. To bolesny cios dla polskiej demokracji i strata dla społeczności Gdańska, jak i polskiego samorządu. Paweł Adamowicz pokazywał nam wszystkim przez wiele lat swojej prezydentury, jak być wspaniałym prezydentem, zmieniać życie mieszkańców na lepsze i rozwijać Gdańsk.

W najbliższą sobotę odbędą się w Gdańsku uroczystości pogrzebowe. Przychylając się do prośby rodziny zmarłego apeluję, by zamiast kwiatów i zniczy –  przekazać środki na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i hospicjum księdza Dutkiewicza. Dlatego w sobotę uruchamiamy wspólnie z Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” zbiórkę. Na katowickim Rynku od godziny 11.00 do 15.00 będą obecni wolontariusze, którzy będą z puszkami zbierać środki na rzecz wskazanych przez rodzinę podmiotów. W sobotę będzie także nadal dostępna księga kondolencyjna poświęcona pamięci Pawła Adamowicza, a na znak solidarności z wielką stratą dla Gdańska wyeksponowana flaga tego miasta. Flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu lub zostaną odziane żałobnym kirem.

W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza – w sobotę, 19 stycznia – w samo południe zawyją również miejskie syreny. Rodzinie, Najbliższym, Przyjaciołom, Współpracownikom Zmarłego oraz Mieszkańcom Gdańska składamy wyrazy najgłębszego żalu i współczucia.​

Marcin Krupa,

Prezydent Katowic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 30 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.