Krystyna Siejna i Józef Zawadzki / Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowicki radny od kilku lat wnioskuje aby miasto wsparło budowę pomnika Matki Dziecka Niepełnosprawnego. Józef Zawadzki z Forum Samorządowego stara się o to, już od 2014 roku. Niedawno ponownie zwrócił się do władz miasta w tej sprawie i otrzymał odpowiedź.

Józef Zawadzki z Forum Samorządowego niegdyś zaproponował budowę tablicy upamiętniającej m.in. Piotra Uszoka, byłego prezydenta Katowic, którego nazwał “wielką osobistością”. Chciał też powstania pomnika Hipokratesa. Do historii katowickiego samorządu przejdą rozważania radnego na temat „niskiej emisji”, które miały miejsce w 2016 roku.

Reklama

Obecnie radny stara się o budowę pomnika Matki Dziecka Niepełnosprawnego.

– Niestety, na wszystkie moje pisma otrzymuję odpowiedź negatywną – stwierdził Józef Zawadzki w piśmie do prezydenta Katowic. – Jestem przekonany, że w budżecie miasta Katowice, który po stronie dochodów ogółem opiewa na kwotę 2.116.967.059 zł Pan Prezydent znajdzie środki na budowę ww. pomnika, na który czekają i w pełni zasługują matki dzieci niepełnosprawnych – dodał radny.

Miasto jednak po raz kolejny odmówiło rajcy. – Z uwagi na konieczność realizacji priorytetowych zadań remontowych i inwestycyjnych nie ma obecnie możliwości dofinansowania inicjatywy – stwierdził wiceprezydent Mariusz Skiba.

Radny Józef Zawadzki o czystym powietrzu w Katowicach

A mówią, że na sesjach jest nudno 🙂 Radny dał popis w trakcie debaty o jakości powietrza w Katowicach #Katowice

Opublikowany przez infoKatowice.pl Środa, 27 lipca 2016

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. a dlaczego matki, a nie ojca? Albo rodziców dziecka niepełnosprawnego? Skończmy z tymi zaszłościami – czym matka niby bardziej zasługuje na pomnik od ojca? A może pan Zawadzki jakieś swoje niedociągnięcia rodzicielskie chce łatać tym wybrakowanym pomysłem pomnika? Takie przedstawianie rzeczywistości rodzi podziały, zaciemnia obraz rzeczywistości i jest jawną dyskryminacją – a to z pewnością nie będzie finansowane z pieniędzy publicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.