Straż Miejska i tramwaj / fot. InfoKatowice.pl

Wiec przeciw przemocy w Katowicach. Po ataku na prezydenta Gdańska. Zgromadzenie zatytułowane „Przeciwko nienawiści i przemocy” odbędzie się pod Teatrem Śląskim im. Wyspiańskiego na Rynku. Początek o godzinie 18.00. Podobne zgromadzenia odbędą się w Gdańsku, Krakowie, Szczecinie i Toruniu.

Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielę nożem przez 27-letniego mężczyznę, który wszedł na scenę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnik ugodził prezydenta Gdańska trzy razy nożem, następnie wygłosił krótkie oświadczenie dotyczące swojego – jak uważał – niesłusznego pobytu w więzieniu. 27-letni mieszkaniec Gdańska 5 lat spędził za kratami w związku z przestępstwami przeciwko zdrowiu i życiu.

– Spotkajmy się przed Teatrem Wyspiańskiego, aby w milczeniu wyrazić nasz sprzeciw wobec agresji i przemocy. Przyjdźmy by wyrazić Solidarność z Prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Musimy być tam wszyscy niezależnie od poglądów – zachęca do udziału w wydarzeniu Komitet Obrony Demokracji Śląskie.

Stan zdrowia Pawła Adamowicza jest ciężki, był operowany przez 5 godzin, doznał poważnej rany serca, przepony i narządów jamy brzusznej. Najbliższe godziny zdecydują o jego dalszym losie.

– Pacjent żyje, jego stan jest bardzo ciężki. Operacja trwała pięć godzin. Przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. Urazy były bardzo ciężkie, poważna rana serca, rana przepony, rany jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny – powiedział w nocy dr Tomasz Stefaniak z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdański.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.