27-godzinny maraton gry w kręgle, wielka „ściskawa”, koncerty wielu zespołów, m.in. Jelonka i Bas Tajpana, warsztaty muzyczne, animacje dla dzieci, strefa konsultacji medycznych, a nawet spotkanie fanów Star Wars. Mnóstwo atrakcji przygotowało Libero z okazji 27. Finału WOŚP, który w tym katowickim centrum potrwa aż dwa dni (12-13 stycznia)

Wszystko po to, aby pomóc dzieciom, na rzecz których co roku gra Orkiestra. Tym razem pod hasłem „Dla małych i bez focha”. Kwestujący w Libero wolontariusze WOŚP zbierać będą pieniądze, za które zostanie zakupiony sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Orkiestrę będzie można także wesprzeć licytując któryś z niepowtarzalnych przedmiotów. Na aukcje w Libero trafią m.in. instrumenty muzyczne, a także płyty Kultu, „Grabaża”, Strachów na Lachy czy Braci Figo Fagot z autografami artystów.

Swoje poparcie dla idei Orkiestry każdy będzie mógł zamanifestować także poprzez udział w ogólnopolskim konkursie „Ściskawa”. Sztab WOŚP w Libero przyłączył się do tej akcji, w której chodzi o zgromadzenie jak największej liczby osób na sercu wpisanym w kwadrat o wymiarach 100 m kw. Ten serdeczny happening odbędzie się w niedzielę o godz. 18.00, przed głównym wejściem do Libero.

Ponieważ to już dwudziesty siódmy finał największej w Polsce akcji charytatywnej, właśnie 27 jest jego liczbą przewodnią w Libero. Tyle godzin potrwa m.in. maraton gry w kręgle, do którego Libero zaprasza całe rodziny. Jego areną będzie klub MK Bowling w strefie rozrywki Libero. Start 12 stycznia o godz. 14.00.

Po 27 gitar, bębnów i ukulele będą mieć do dyspozycji uczestnicy interaktywnych warsztatów gry na tych instrumentach. Zapraszają na nie w niedzielę (13 stycznia) Dominik Muszyński (bębny) oraz Tomasz Andrzejewski (gitary i ukulele). Zajęcia zakończą się mini recitalem oraz wspólnym koncertem uczestników i prowadzących.

Również w niedzielę dla dobra Orkiestry popłyną dźwięki podczas koncertu zespołu Mocno Popularni. Artyści zapowiadają symboliczne wykonanie 27 utworów.

Już dziś tj. 12 stycznia, pierwszy dzień Finału Orkiestry zapowiada się koncertowo. Na scenie w Libero wystąpią zespoły: Echa, Transgresja, Jelonek, Żyjoki oraz Sami.  Listę uzupełnia najbardziej popularny z nich Bas Tajpan, wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki z pogranicza reggae, hip-hopu i raggamuffin. Jego występ zaplanowany jest na godz. 20:00.

Przez dwa dni w Libero dużo frajdy będą mieć też dzieci oraz… fani Star Wars. Wielbiciele kultowej serii fantasy już umawiają się na sobotni zlot, zaś dla maluchów na cały weekend przygotowywana jest strefa animacji i wokalno-recytatorski mini talent show.

Szpitalny sprzęt ratujący dzieci: z tym kojarzy się Orkiestra. W tematykę zdrowia na wesoło najmłodszych wprowadzą animatorzy Szpitala Pluszowego Misia. Będzie on częścią sobotniej strefy medycznej WOŚP, w której także dorośli znajdą coś dla siebie. Będzie tu można m.in. wykonać podstawowe badania profilaktyczne oraz  zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Dużym zainteresowaniem, i zapewne ogromną sympatią, cieszyć się będą psy ratownicze katowickiego WOPR, których prezentację zaplanowano również na sobotę.

Bieżące informacje o wydarzeniach związanych z 27. Finałem WOŚP w Libero można śledzić na Facebookowych profilach centrum (www.facebook.com/LiberoKatowice) oraz katowickiego sztabu (www.facebook.pl/WospSlask).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.