Zima / fot. InfoKatowice.pl

W sobotę mieszkańcy Katowic będą karmić ptaki w Parku Budnioka. To sąsiedzkie dokarmianie ma pomóc ptakom przetrwać zimę. – Złe dokarmianie może powodować u ptactwa choroby, lub wręcz doprowadzić do ich śmierci – mówi Adrian Szymura, organizator akcji.

Dokarmianie ptaków odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godzinie 14.00. Mieszkańcy spotykają się przy pniu powalonej topoli (wejście do Parku od strony Śląskiej Izby Lekarskiej).

Zima to okres trudny dla dzikich zwierząt, zwłaszcza ptaków. Wiele owoców rosnących na drzewach i krzewach zostało już zjedzone, dlatego to właściwy czas na dokarmianie ptaków. Przed wyjściem na spacer warto przeczytać czym karmić ptaki, bo to bardzo ważna informacja – tłumaczy Adrian Szymura, organizator akcji dokarmiania ptaków. – Złe dokarmianie może powodować u ptactwa choroby, lub wręcz doprowadzić do ich śmierci. Na sobotnim spotkaniu chciałbym przekazać mieszkańcom swojej dzielnicy kilka wskazówek jak robić to dobrze i bezpiecznie dla ptactwa – dodaje.

Reklama

Organizatorzy mają już kilka gotowych pyz z ziarnami, do chcących pomóc apelują o zabranie ze sobą bakalii, słonecznika lub gotowane warzywa – nie mogą być solone. Pyzy zostaną rozwieszone na drzewach, nasiona i warzywa rozsypane zostaną w ustronnych – ale dostępnych dla ptaków – miejscach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.